background img
Јан 20, 2018
3116 Views
Коментарите се исклучени на Безглутенска мусака од зеленчук

Безглутенска мусака од зеленчук

Објавено од

Состојки:

2 супени лажици Mасло
1 главица Кромид
200 мл Доматно пире
1 супена лажица Босилек
1 супена лажица Вегета
1 супена лажица Шеќер
200 гр Просо
2 Тиквички
300 гр Компири
2 Јајца
200 мл Млеко

Категорија:
Главно јадење