background img
Јан 10, 2018
2573 Views
Коментарите се исклучени на Едноставен колач со вишни и ореви

Едноставен колач со вишни и ореви

Објавено од

Состојки:

Тесто:
6 Јајца
150 гр Шеќер
50 гр Брашно
30 гр Какао во прав
1 Ванилин шеќер

Крем:
100 мл Млеко
100 гр Шеќер
200 гр Мелени ореви
120 гр Путер (растопен)

Фил:
250 гр Џем од вишни
50 мл Вода
1 чаша Ракија (по желба)

Тагови:
· ·
Категорија:
Десерти