background img
Дек 9, 2017
682 Views
Коментарите се исклучени на Пита со лимон

Пита со лимон

Објавено од

Состојки:

Пандишпан:
225 гр Брашно
1 Жолчка од јајце
140 гр Путер

Фил:
310 мл Вода
125 мл Сок од лимон
75 гр Пченкарен скроб
210 гр Кафен шеќер
60 гр Путер
3 Жолчки од јајце
Рендана кора од лимон

Шлаг:
4 Белки од јајце
100 гр Шеќер

Категорија:
Десерти