background img
Окт 25, 2018
9109 Views
Коментарите се исклучени на Свинско месо со црвено вино

Свинско месо со црвено вино

Објавено од

Состојки:

Свинско месо – 500 гр
Кромид – 2 главици
Црвено Вино – 200 мл.
1 лажица доматен пире
Сол
Црвен пипер
Црн Бибер
Ловоров лист – 2 – 3 парчиња
Магдонос – сецкан

Тагови:
·
Категорија:
Месо