background img
Јан 5, 2018
2251 Views
Коментарите се исклучени на Торта со чоколаден пудинг и банани

Торта со чоколаден пудинг и банани

Објавено од

Состојки:

Тесто:
1 чаша Шеќер
2 Јајца
100 мл Растително масло
100 мл Млеко
Чаша и половина Брашно
1 пакетче Ванилин шеќер
1 пакетче Прашок за пециво

Пудинг:
Половина литар Млеко
Половина чаша Шеќер
1 лажица Скроб
1 лажица Какао во прав
Банани
1 лажица Путер
50 гр Чоколадо

Категорија:
Десерти